KONSERVATİF DİŞ TEDAVİSİ

Konservatif diş hekimliği, amacı ağızdaki dişleri korumak olan diş hekimliği dalını ifade eder. Bu alan, çeşitli doğrudan ve dolaylı restorasyonlar içerir ve ağızdaki dişlerin korunması ile ilgilidir. Konservatif diş hekimliği, diş dolguları (yeni dolgular ve değiştirme), kök kanalı tedavisi, köprüler, kaplamalar ve dolgular dahil olmak üzere hastanın orijinal dişinin işlevsel ve estetik olarak restorasyonu anlamına gelir.

Restoratif işlem sırasında sağlıklı diş yapısına zarar verilmeden diğer rahatsızlıklar ve problemler tedavi edilir. Bu sayede dişler daha sağlıklı bir hale gelir. Doğal emaye ve doğal dentin halen var olan en iyi diş malzemeleridir ve bu nedenle konservatif tedavilerde bu yapılar bozulmadan diş çürükleri gibi problemler tedavi edilebilir.

Özellikle ön dişlerde kötü görünüm yaratan çürükleri tedavi etmek için konservatif diş tedavisi sıkça tercih edilir. Gülüş estetiği yaptırmak isteyen kişiler daha sağlıklı gözükmesini istedikleri ön dişlerine dolgu ya da kaplama yaptırabilirler. Konservatif diş tedavisi hakkında bilgi almak ya da tedavi için randevu almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.