PEDODONTİ

Pedodonti, çocuk dişlerinin bakımı ve yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir diş hekimliği dalıdır. Pediatrik diş hekimliği olarak da bilinen pedodonti, çocukları doğumdan ergenliğe kadar ağız ve diş sağlığı alanında tedavi eder. Pediatrik diş hekimleri bebeklik döneminden gençlik dönemine kadar çocukların ağız sağlığına adamıştır. Çocuğun dişlerinde, diş etlerinde ve ağızlarında çocukluğun çeşitli aşamalarında bakım yapma deneyimi ve niteliklerine sahiptirler.

Pedodontinin iki amacı vardır: Çocukların dişlerine bakmak ve küçük çocuklara uygun diş hijyeni ve bakımı konusunda çocukları ve aileleri eğitmek. Pediatrik diş hekimliği sayesinde çocukların diş sorunları erken tespit edilebilir ve ileride yaşayacakları hastalıklar önlenebilir. Bunun yanı sıra çocuklara hayatları boyunca takip edebilecekleri bir ağız ve diş bakımı eğitimi de sağlar.

Çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı için çalışıyoruz. Bizimle iletişime geçerek çocuklarımız için nelerin doğru nelerin yanlış olduğunu öğrenebilir ve düzenli muayeneler hakkında bilgi alabilirsiniz.