PROTEZ

Diş protezleri olarak da bilinen protezler, eksik veya eksik dişlerle ilgilenen bir diş hekimliği alanıdır. Bir diş protezi, eksik bir dişin yerine geçen veya diş kusurlarını kaplayan bir dişçilik cihazıdır. Bu dental aletler arasında implantlar,, köprüler, takma dişler ve kaplamalar bulunur ve bazıları ağzınıza çıkarılabilir veya kalıcı olarak sabitlenebilir.

Bir veya birden fazla iş eksikliği hem sağlığınızı hem de fiziksel görünümünüzü olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle protezler, dişlerinizin işlevini ve estetik görünümünü iyileştirirken yaşam kalitenizi de yükseltir Protezlerin çıkarılabilir ve sabit olmak üzere iyi ana ayrımı vardır. Sabit protezler diş etinize ve çene kemiğinize sabitlenerek adeta doğal bir diş görevi görür. Diş implantları, kronlar, kaplamalar da protez dişlerdir.

Protezlerin uygulanması ve uygun olan protezin seçilmesi sağlığınız için en önemli noktadır. bu nedenle tedavilerin doğru bir süreçte yapılması, doğru protezin seçimi ve uygulanması dikkat etmeniz gereken noktalardır. Eğer siz de eksik diş veya dişleriniz için protez tedavisini düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve uzman diş hekimlerimizle görüşebilirsiniz.