VENER

Vener yani kaplama, “dişlerin doğal görünümünü yeniden oluşturmak için kullanılan ve aynı zamanda doğal diş minesine benzer bir güç ve esneklik sağlayan ince bir porselen parçası” olarak tanımlanabilir.

Gülüşünüzü iyileştirmek istiyorsanız, diş kaplamaları basit bir seçenektir ve “gülüş estetiği” tedavileri için en sık tercih edilen uygulamadır. Lekeli ve sararmış, kırılmış ya da yığranmış dişlerin tedavisi için ve üst ön dişler arasında eşit olmayan boşlukları gidermek için vener ideal bir yöntemdir. Kaplamalar, dişin görünür kısmının üzerine yerleştirilmiş ince kaplamalardır. Doğal dişlere benzerler ve en az gerçek dışınız kadar işlevli ve uzun ömürlü olurlar.

Ancak diş kaplamaları yani vener geri dönüşü olmayan bir işlemdir, bu yüzden yerleştirilmelerinin doğru yapılması ve uygun malzeme seçilmesi çok önemlidir. Bu nedenle vener tedavisinden önce uzman diş hekimiyle görüşüp sizin için uygun olan kaplamayı tercih etmeniz ve işinin ehli bir diş hekimi tarafından tedavi görmenizi öneririz. Vener kaplama için bilgi almak ve size uygun tedavi seçeneğini öğrenmek için bizimle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.