ZİRKONYUM

Zirkonyum aslında, titanyum ailesinin bir üyesi olarak sınıflandırılan bir metaldir ve dünya çapında kullanılmaktadır. Diş hekimliğinde de zirkonyum diş kaplamalarında ve diş restorasyonlarında kullanılan bir maddedir. Özellikle yiyecekleri çiğnemek ve öğütmek için ideal olmasından ötürü dişlerde zirkonyum kullanımı oldukça yaygındır.

Zirkonyum tedavisi; estetik amaçlı beyazlatma ve diş renklerinin düzeltilmesinde, ayrılmış dişlerin tedavisinde veya ortodontik tedavinin yetersiz kaldığı bazı çarpık ya da üst üste binmiş dişlerin düzeltilmesinde kullanılır. Özellikle doğal ve sağlam bir yapısı olduğundan ötürü zirkonyum tedavisi estetik diş hekimliğinde de sıkça tercih edilir. Ön dişlerin implant tasarımında, arka dişlerde köprü ya da kaplama olarak kullanılır. Rengi veya yapısı bozulan ön dişlerin restorasyonu için çok uygun bir görünüme sahiptir ve sağlamlığı sayesinde ömür boyu güzel bir gülüşe destek olur.

Zirkonyum kaplamalar ve diğer tedaviler özellikle metal alaşım içermediğinden ötürü sıkça tercih edilir. Hem metala alerjisi olan insanlar için hem de metalin sebep olduğu diğer rahatsızlıkları önlemek için zirkonyum kullanılması daha sağlıklı olur. Uzun süre kalıcı olması da zirkonyumu gülüş estetiği için en önemli tedavilerden biri haline getirmiştir. Zirkonyum tedavilerini daha detaylı öğrenmek ve gülüş estetiğinizi zirkonyum tedavisi ile sağlamlaştırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.